خبر خوش برای بازنشسته ها/ واریز بسته حمایتی از فردا

گروه اجتماعی- سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: بسته حمایتی مستمری بگیران تامین اجتماعی برای ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مستمری بگیر تأمین اجتماعی فردا دوشنبه ۱۰ دی واریز می شود.

به گزارش افکارنیوز، وی افزود: تلاش می کنیم تا با هکاری دستگاه های مربوطه تا پایان سال دو مرحله دیگر نیز سبد حمایتی به بازنشستگان ارائه خواهد کنیم که در مرحله اول، این کمک به صورت نقدی خواهد بود و به هر بازنشسته ۲۰۰ هزار تومان تعلق می گیرد.

محمدحسن زدا تصریح کرد: بسته حمایتی به مستمری بگیرانی که تا کنون این بسته را از سایر نهادها دریافت نکرده اند، تعلق می گیرد و آن دسته از افراد که از نهادهای دیگر بسته حمایتی گرفته‌اند اسمشان در لیست سازمان تأمین اجتماعی نخواهد بود.

وی افزود: ما اسامی تمامی کارگرانی که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و حقوقشان زیر ۳ میلیون تومان است را داریم و زمانی که قطعی شد و از سوی وزارت رفاه به ما اعلام شد اسامی آنها را برای ارائه سبد حمایتی اعلام خواهیم کرد.

2 میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی تا آخرهفته بسته حمایتی دریافت می‌کنند

اما سوالی که مطرح می شود، این است که بسته حمایتی دولت چیست؟

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی چنین توضیح داده است: 

برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.

بسته های حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند تعلق خواهد گرفت.

گویا قرار است یک سبد کالایی متنوع با اختیار خرید کالاهای مختلف در اختیار افراد مشمول قرار بگیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین مدعی شده  برای کارکنان دولت نیز یک سیاست جبرانی اتخاذ شده که به طور متوسط مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به کسانی که حقوقشان زیر ۳ میلیون تومان است اعم از شاغلین و بازنشستگان تعلق میگیرد.

همچنین، بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و … که در این دو گروه نبودند پیش بینی شده است که با همان شرط در آمد زیر ۳ میلیون تومان در اختیار آنها قرار میگیرد.

وزیر تعاون افزود: بسته حمایتی دیگری نیز برای دیگر بیمه شدگان و افرادی که در این گروه ها نبودند، پیش بینی شده که با همان شرط درآمد زیر ۳ میلیون تومان در اختیار آنها قرار می گیرد.

کالا‌های بسته حمایتی دولت شامل چه اقلامی است؟

کالا‌های هدف این طرح شامل مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ، برنج، حبوبات، روغن و سایر مواد خوراکی موردنیاز خانوار‌ها ست که سرپرستان خانوار با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح، می‌توانند به خرید این کالا‌ها اقدام کنند.

چه فروشگاه‌هایی طرف قرارداد طرح بسته حمایتی هستند؟

فهرست فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح شامل موارد زیر است:

  • فروشگاه رفاه

  • فروشگاه اتکا

  • فروشگاه افق کوروش

  • فروشگاه هفت

  • فروشگاه امکان

  • فروشگاه اسکاد

  • فروشگاه فرهنگیان

  • فروشگاه جانبو

  • تعاونی مصرف محلی

  • تعاونی روستایی کشور